Kategoria: Kasy fiskalne

Kasa fiskalna dla mechanika – który warsztat będzie miał obowiązek montażu?

Mechanik to już od wielu lat zawód w cenie. Dawniej oczywiście wystarczyła skrzynka lepszych narzędzi, parę podnośników, prasa, spawarka i już można było naprawić praktycznie każdy samochód. W XXI wieku sprawa ma się nieco inaczej. Współczesne samochody to już nie tylko układy mechaniczne, ale także elektroniczne. Komputery, dziesiątki czujników, gadżety elektryczne…to wszystko jest wygodne, ale… Czytaj więcej »

Kasa fiskalna dla fryzjera prowadzi salon kosmetyczny

Posiadamy pewne predyspozycje do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Uzyskujemy w tym kierunku coraz większe doświadczenie, a ono sprawia, że rozumiemy sytuację, która kreuje się na rynku gospodarczym, jak i rynku online. To jeszcze bardziej zachęca nas do tego, aby założony i prowadzić własny salon kosmetyczny. Zazwyczaj na taki krok decydują się kobiety, ponieważ… Czytaj więcej »

Kasa fiskalna dla lekarza psychologa w prywatnej przychodni

Współcześnie coraz częściej można zaobserwować nasilającą się rywalizację o pacjenta pomiędzy prywatnymi podmiotami służby zdrowia. Chodzi tu zarówno o podmioty ogólne, jak przychodnie świadczące rozmaite usługi z zakresu służby zdrowia, jak też o wyspecjalizowane podmioty. Tutaj można podać przykład przychodni udzielającej porad i usług psychologicznych. Przychodnie takie są bardzo popularne, szczególnie zaś w sektorze prywatnym,… Czytaj więcej »

Czy kasa fiskalna dla prawnika podniesie ceny usług?

Z powodu zmiany przepisów związanych z fiskalizacją firm wiele osób obawia się, że spowoduje to podniesienie cen usług. Nowe przepisy objęły swoim zasięgiem na przykład prawników, oczywiście tych, którzy prowadzą własne działalności gospodarcze. Nie dotyczy to jedynie notariuszy, którzy akurat w tym wypadku muszą się zupełnie inaczej rozliczać ze swoich dochodów. Prawda jest jednak taka,… Czytaj więcej »

Kasa fiskalna dla prawnika sądowego

W dzisiejszych czasach jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że korzystanie przez wszystkie firmy i inne instytucje z urządzeń elektronicznych jest coraz powszechniejsze. Owa powszechność użycia tych urządzeń jest tym większa, że bardzo ułatwiają one wykonywanie bardzo wielu obowiązków służbowych. Jako przykład podać można choćby prawników. W ich pracy bardzo liczy się sprawność i rzetelność. Te dwa… Czytaj więcej »

Kasy fiskalne – co trzeba wiedzieć o ich przeglądach?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą to zapewne już wiesz, że niedawno weszły w życie nowe przepisy, które nakładają obowiązek posiadania kasy w praktycznie każdej firmie, nawet takiej dość niewielkiej. Zastanawiając się nad zakupem odpowiedniego urządzenia dla siebie warto zapoznać się także z obowiązkami jakie się przed nam pojawią w trakcie użytkowania takiego urządzenia. Nie kończy się… Czytaj więcej »

Kasa fiskalna dla mechanika w nowej szacie

Nad wyglądem kasy fiskalnej można zastanawiać się przez długi czas i czynią tak jej producenci. Dokładnie wiedzą, w jaki sposób ten parametr przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności tego urządzenia. Chcą, aby projekt nowej kasy fiskalnej został pozytywnie odebrany przez większość aktualnych, jak i nowych przedsiębiorców. Będą zachęceni do zaopatrzenia się w takie wyposażenie do prowadzenia… Czytaj więcej »

Kasa fiskalna dla prawnika – przepisy

Podczas prowadzenia działalności jesteśmy zobowiązani do wywiązywania się z poszczególnych przepisów prawnych. Świadczą one o tym, w jaki sposób należy prowadzić dany biznes, firmę czy nawet sklep. Zanim więc zdecydujemy się na utworzenie własnego biznesu, musimy liczyć się z konsekwencjami, które to za sobą niesie. Gdy nie będziemy wywiązywać się z takimi przepisami, będziemy mogli… Czytaj więcej »